Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΚΟ ΛΥΡΙΟΥ

Στο προτελευταίο αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος MotoCross που έγινε στο Άργος την Κυριακή, οι αθλητές μας κράτησαν ψηλά τη σημαία του ΙΚΑΡΟΥ. Συνολικά είχαμε μία πρωτιά, 2 τέταρτες και μία πέμπτη θέση.

Αναλυτικά:
Ο Νίκος Λυρίου στην κατηγορία MX2 πήρε την 4η θέση και στα δύο σκέλη του αγώνα, ενώ από ατυχία έχασε την 2η στο πρώτο σκέλος δύο γύρους πριν το τέλος του αγώνα.
Τον Νίκο στήριξαν: BLUE STAR FERRIES, ΝΤΑΝΟΒΑΣΙΛΗΣ ΑΥΓΕΝΙΚΟΣ, PETTER’S AQUA SPORTS & BIGBALLS MX
Ο Σταμάτης Λυρίου στην κατηγορία ΟΡΕΝ πήρε την 5η θέση στο πρώτο σκέλος και κατέκτησε την νίκη στο 2ο σκέλος
Τον Σταμάτη στήριξαν: BLUE STAR FERRIES, ΝΤΑΝΟΒΑΣΙΛΗΣ ΑΥΓΕΝΙΚΟΣ & PETTER’S AQUA SPORTS

Επόμενος και τελευταίος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος MotoCross, το διήμερο 19-20 Οκτωβρίου στην Καρδίτσα