Κυριακή 28 Απριλίου 2013

Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΖΟΥΝΗ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΗΣ ΣΤΟΝ 1ο ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΧ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΑΙΓΙΟ

Πολύ καλά αποτελέσματα είχαμε από τους αθλητές μας στον 1ο Αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΜΧ Νοτίου Ελλάδος στο Αίγιο. Και πιο συγκεκριμμένα.

Ο Φραγκίσκος Ζούνης (φώτο) στην Κατηγορία Junior πήρε δύο δεύτερες θέσεις και στα δύο σκέλη και την δεύτερη στη γενική κατάταξη σε σύνολο 9 αγωνιζόμενων
Ο Φραγκίσκος είχε την στήριξη των BLUE STAR FERRIES του POWER DESIGN‎ και του ΙΚΑΡΟΥ
Ο Θεολόγος Ζούνης στην κατηγορία ΜΧ2 και σε σύνολο 41 αγωνιζόμενων πήρε την ένατη θέση στο πρώτο σκέλος, ενώ εγκατέλειψε από μηχανική βλάβη στο δεύτερο.
Ο Θεολόγος είχε την στήριξη των BLUE STAR FERRIES του POWER DESIGN‎ του FALIRAKI MOTO CENTER και του ΙΚΑΡΟΥ

Να τονίσουμε ότι αυτά τα αποτελέσματα έχουν μεγαλύτερη αξία αν αναλογιστούμε ότι οι αναβάτες που αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σ' αυτή την πίστα (μαζί και οι δικοί μας αθλητές) είχαν την δυνατότητα να κάνουν μόλις 5 γύρους για να μάθουν την διαδρομή.

Τέλος να σημειώσουμε ότι άλλος ένας Ρόδιος Αθλητής ο Παναναγιώτης Αλετράς κατέλαβε την 3η θέση στην γενική κατάταξη στην κατηγορία Junior